آیا عسل و دارچین می توانند آکنه را درمان کنند؟

آیا عسل و دارچین می توانند آکنه را درمان کنند؟

هنگامی که فولیکول های مو در سطح پوست شما با روغن و سلول های مرده پوست بسته می شود ، پوست شما اغلب با توده ها و برآمدگی هایی که به آکنه معروف هستند ظاهر می شود. برآمدگی ها معمولاً روی صورت ، قفسه سینه و کمر شما ظاهر می شود ، هرچند تقریباً در هر نقطه از بدن می توانید جوش هایی را ببینید.

آکنه فقط نشانه هایی روی پوست و ناراحتی ایجاد نمی کند. این همچنین می تواند بر روحیه و اعتماد به نفس شما تأثیر بگذارد. اگر در گذشته جوش داشته اید ، می دانید که آنها لزوماً به سرعت از بین نمی روند. با بهبودی برخی جوش ها ، برخی دیگر ممکن است ظاهر شوند و چرخه ای از سوزش ایجاد کنند. برخی از برجستگی های آکنه ای عمیق حتی در صورت عدم درمان ممکن است منجر به زخم دائمی شوند.

قبل از مراجعه به متخصص پوست ، برخی افراد برای پاک کردن جوش های خود از روش های طبیعی استفاده می کنند. در اینجا بیشتر در مورد استفاده از عسل و دارچین برای درمان گفته شده است ، این که آیا این روش درمانی خانگی به راستی کار می کند و با چه عوارض جانبی روبرو می شوید.

آیا عسل و دارچین می توانند آکنه را درمان کنند؟

فواید عسل و دارچین چیست؟

عسل ممکن است به درمان شرایط پوستی مانند زخم و سوختگی کمک کند.

عسل خام ، نه عسل تجاری ، دارای خواص دارویی است.

دارچین و عسل هر دو خاصیت ضد میکروبی دارند.

عسل به عنوان درمانی برای برخی از شرایط پوستی مورد توجه پزشکان قرار گرفته است. این شامل زخم ها ، زخم بستر و سوختگی است. ایده این است که عسل به نفوذ در زخم و جدا کردن باکتری ها کمک می کند. مهمتر از آن ، عسل ممکن است به کاهش التهاب کمک کرده و یک محیط مرطوب را برای بهبودی فراهم کند.

نوع عسلی که معمولاً برای این اثرات استفاده می شود ، به گونه ای نیست که به راحتی در فروشگاه های مواد غذایی بیابید.

از دارچین برای معالجه تعدادی از شرایط تنفسی ، گوارشی و حتی زنان استفاده شده است. در بررسی های اخیر پزشکی ، نشان داده شده است که دارچین دارای مزایای بالقوه ضد میکروبی ، ضد انگلی ، ضد اکسیدان و ضد التهاب در حیوانات است. همچنین ممکن است دارای خاصیت ترمیم زخم باشد.

مانند عسل ، نوع خاصی از دارچین بیشترین فواید را دارد. به این نوع دارچین Cinnamomum zeylanicum یا “دارچین واقعی” گفته می شود.

آیا عسل و دارچین می توانند آکنه را درمان کنند؟

آنچه تحقیقات نشان داده است!

اگرچه ممکن است عسل برای بهبود زخم ها مفید باشد ، اما اثرات آن بر روی آکنه مشخص نیست.

یک گروه از 136 نفر در یک کارآزمایی کنترل شده تصادفی شرکت کردند تا ارزیابی کنند که آیا عسل موضعی ، می تواند به درمان آکنه کمک کند یا خیر. آنها همچنین به عنوان بخشی از مطالعه از صابون ضد باکتریایی دو بار در روز استفاده کردند. نتایج؟ تنها چهار نفر از 53 نفری که در گروه مصرف عسل بودند ، پیشرفت چشمگیری دردرمان آکنه خود مشاهده کردند. تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا می توان از عسل به طور موثری در برابر آکنه استفاده کرد.

دارچین نیز ممکن است یک ماده امیدوار کننده برای درمان به نظر برسد. با این حال ، شواهد علمی کافی نیست. قبل از اینکه به عنوان یک درمان موثر برای آکنه شناخته شود ، تحقیقات بیشتری لازم است.

خطرات و هشدارها

اگر به عسل یا دارچین حساسیت دارید ، نباید این درمان خانگی را امتحان کنید.

اگر به عسل حساسیت دارید ، ممکن است در بلع یا نفس کشیدن دچار مشکل شوید.

اگر به دارچین حساسیت دارید ، ممکن است قرمزی یا سوزش نیز داشته باشید.

اگرچه بیشتر افراد می توانند بدون هیچ مشکلی ماسک عسل و دارچین را اعمال کنند ، اما برخی ممکن است به هر یک از مواد آلرژی داشته باشند.

اگر به سایر محصولات وابسته به زنبور عسل حساسیت دارید ، ممکن است در مورد عسل که روی پوست اعمال می شود ، واکنشی نشان دهید.

علائم شامل موارد زیر است:

مشکل در بلعیدن

التهاب

خارش

تنگی نفس

تورم پوست

خس خس سینه یا سایر مشکلات تنفسی

اگر به دارچین حساس هستید ، ممکن است بسیاری از همین علائم را داشته باشید. استفاده از دارچین روی پوست نیز ممکن است باعث قرمزی و سوزش شود.

آیا عسل و دارچین می توانند آکنه را درمان کنند؟

نحوه استفاده از عسل و دارچین برای درمان آکنه

اگر به صورت آنلاین جستجو کنید ، می توانید دستور العمل های مختلفی را برای ماسک ها و سایر روش های درمانی که از ترکیب عسل و دارچین هستند پیدا کنید.

برای تهیه این ماسک به سه قاشق غذاخوری عسل مانوکا و یک قاشق غذاخوری دارچین واقعی احتیاج دارید.

آنها را در مایکروویو به مدت 30 ثانیه گرم کنید ، مطمئن شوید که خیلی گرم نباشد ، و سپس مخلوط را روی پوست خود بگذارید. بگذارید 10 دقیقه بماند. سپس آن را بشویید و صورت خود را با حوله تمیز خشک کنید.

سایر روش های درمان آکنه

اگر دارچین و عسل یا سایر داروهای خانگی برای پاک کردن آکنه های شما کار نمی کنند ، ممکن است بخواهید پزشک یا متخصص پوست خود را ملاقات کنید. در قرار ملاقات ، پزشک پوست شما را معاینه می کند ، در مورد شیوه زندگی و سابقه آکنه خانوادگی شما سؤال می کند و در مورد هرگونه داروی خانگی و بدون نسخه (OTC) مورد استفاده خود از شما سؤال می کند.

انواع داروهای موضعی و خوراکی وجود دارد که می توانند به تسکین پوست شما کمک کنند. حتی ممکن است شما بتوانید روشهای مختلف درمانی مانند لایه برداری شیمیایی ، لیزر و درمان های سبک را برای تکمیل درمان خود امتحان کنید.

روش های مورد استفاده برای درمان آکنه به سه دسته اصلی تقسیم می شوند: داروهای خوراکی ، داروهای موضعی و سایر روشهای درمانی که می توانند هم شکستگی و هم زخم آکنه را درمان کنند.

آیا عسل و دارچین می توانند آکنه را درمان کنند؟

داروهای موضعی

درمانهایی که مستقیم روی پوست خود قرار داده اید ممکن است تا چند هفته پس از شروع کار نتایج آنها مشخص شود. شما معمولاً 15 دقیقه بعد از شستشو و خشک کردن پوست، داروهای موضعی را اعمال می کنید. دستورالعمل ها بسته به دستور پزشک و شدت آکنه شما متفاوت است. عوارض جانبی می تواند شامل خشکی ، قرمزی یا سوزش روی پوست مبتلا باشد.

گزینه های متداول تجویزی عبارتند از:

رتینوئیدها ، مانند ترتینوئین (Avita)

آنتی بیوتیک ها ، اغلب با بنزوئیل پراکسید ، مانند بنزوئیل پراکسید کلیندامایسین (BenzaClin)

آنتی بیوتیک های ضد التهاب

داروهای خوراکی

ممکن است برخی پزشکان استفاده از داروهای خوراکی را به تنهایی یا همراه با درمانهای موضعی توصیه کنند.

گزینه های متداول عبارتند از:

آنتی بیوتیک ها ، مانند مینوسیکلین

داروهای ضد بارداری خوراکی حاوی استروژن و پروژستین مانند Ortho Tri-Cyclen

آنتی آندروژن ها ، مانند اسپیرونولاکتون (آلداکتون)

مشتقات ویتامین مانند ایزوترتینوئین (Claravis)

سایر روش های درمانی

علاوه بر درمانهای موضعی و دارویی ، تعدادی درمان دیگر نیز وجود دارد که می تواند به تسکین آکنه و جلوگیری از زخم کمک کند.

گزینه های متداول عبارتند از:

نور درمانی ، از جمله لیزرها

لایه برداری شیمیایی

استخراج برای از بین بردن جوش های سر سفید یا جوشهای سرسیاه

تزریق استروئید

میکرودرمابراسیون

آیا عسل و دارچین می توانند آکنه را درمان کنند؟

کاری که اکنون می توانید انجام دهید!

گرچه بسیاری از مردم قسم می خورند که داروهای خانگی مانند عسل و دارچین می توانند آکنه را درمان کنند ، اما شواهد علمی فاقد آن هستند. اگر تصمیم دارید ماسک عسل و دارچین را امتحان کنید ، به یاد داشته باشید:

از عسل خام استفاده کنید.

از دارچین واقعی استفاده کنید.

قبل از استفاده از ماسک ، تست انجام دهید. این می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا واکنش منفی به مواد تشکیل دهنده خواهید داشت یا خیر.

اگر OTC یا داروهای طبیعی به خصوص درمورد اشکال شدیدتر از آکنه به شما کمک نمی کنند ، از مراجعه به پزشک یا متخصص پوست خود دریغ نکنید. بسیاری از گزینه های دیگر در دسترس هستند که ممکن است به شما کمک کند احساس زیبایی خود را به دست آورید.

راه های جلوگیری در آینده

برخی از عواملی که باعث آکنه می شوند تحت کنترل شما نیستند ، مانند ژنتیک و تغییرهای هورمونی. با این حال ، تعدادی از کارها وجود دارد که می توانید برای جلوگیری انجام دهید:

صورت خود را بشویید ، اما فقط دو بار در روز. شستشوی بیش از حد باعث تحریک پوست می شود و منجر به تولید بیشتر روغن و شکستن آن می شود.

از محصولات OTC استفاده کنید که حاوی بنزوئیل پراکسید یا اسید سالیسیلیک هستند. اینها می توانند به خشک شدن هرگونه روغن کمک کند. بنزوئیل پراکسید همچنین به از بین بردن باکتری های ایجاد کننده آکنه کمک می کند.

لوازم آرایشی که “بدون روغن” علامت گذاری شده اند ، کمتر احتمال دارد که منافذ را مسدود کنند.برای پیشگیری از آکنه بدن ، لباس های شل و متناسب بپوشید که اجازه می دهد پوست نفس بکشد.

دستان خود را از صورت خود دور نگه دارید. برداشتن آکنه ممکن است منجر به جای زخم یا بیشتر آکنه شود.

Source: www.healthline.com

پارساطب
ارسال دیدگاه