مزایای وکیوم تراپی در درمان زخم ها

مزایای وکیوم تراپی در درمان زخم ها

پیشرفت علم منجر به پیدایش راهکارهای نوین و موثر در علوم پزشکی شده است. راهکارهایی که روند درمان بیماری ها را بهبود می بخشد. همچنین مزایای بسیار چشمگیری دارند. امروزه راهکارهای نوین جایگزین روش های قدیمی شده اند.

وکیوم تراپی نیز از جمله راهکارهای درمانی زخم ها در انواع بیماری ها تلقی می شود. بدین معنا که از پانسمان های فومی جهت تسریع روند بهبود زخم هایی که بر اثر بیماری ایجاد شده اند؛ استفاده می شود. لازم به ذکر است که استفاده از وکیوم تراپی مزایا و فواید چشمگیری را نیز به همراه دارد.

به همین سبب قریب به اکثر پزشکان جهت درمان انواع زخم ها به خصوص زخم های دیابتی، استفاده از روش وکیوم تراپی را توصیه می کنند. از این رو که زخم های دیابتی بسیار خطرناک هستند. به طور کلی جهت درمان زخم های حاد و مزمن از روش وکیوم تراپی استفاده می شود.

وکیوم تراپی به خلا درمانی یا فشار منفی کنترل شده نیز شناخته می شود. کاهش وزن، کاهش سلولیت و مواردی از این قبیل جز برجسته ترین مزایای وکیوم تراپی تلقی می شوند. تسریع روند بهبودی زخم ها نیز از مهم ترین فواید خلا درمانی به شمار می رود. چنانچه قصد استفاده از این روش را دارید؛  بهترین مرکز درمانی را جهت انجام آن انتخاب کنید.

مزایای وکیوم تراپی در درمان زخم ها

استفاده از روش وکیوم تراپی در درمان زخم ها چه مزایایی به همراه دارد؟

اغلب مواقع استفاده از روش های درمانی متفاوت منجر به بروز بیماری ها و دردهای موضعی در نواحی دیگر بدن می شود. به همین سبب اکثر افراد قبل از شروع فرایندهای درمانی در جستجوی مزایا و معایب آن هستند. از این رو که تصمیم نهایی خود را جهت انتخاب کم خطر ترین روش درمانی اتخاذ کنند.

روش وکیوم تراپی یا خلا درمانی امروزه در اولویت روش های درمانی افراد قرار دارد. از این جهت که مزایا و فواید قابل توجهی دارد. به همین دلیل قریب به اکثر افراد جهت درمان انواع زخم های مزمن و حاد خود، استفاده از روش وکیوم تراپی را ترجیح می دهند.

خلا درمانی در اکثر مواقع به بیمارانی که زخم های مزمن دارند؛ توصیه می شود. از این جهت که منجر به کاهش درصد خطر زخم ها خواهد شد. به همین سبب در ادامه ۵ مورد از مزایای وکیوم تراپی را در اختیار شما قرار می دهیم.

تسریع روند بهبود زخم ها

از مهم ترین مزایای وکیوم تراپی که منجر به افزایش کاربرد روش شده است؛ تسریع روند بهبود زخم ها تلقی می شود. اغلب زخم های حاد و مزمن جهت بهبودی به زمان طولانی نیاز دارند؛ اما استفاده از روش وکیوم تراپی منجر به افزایش روند بهبود زخم ها می شود.

همچنین باعث بازگشت سریع بیمار به فعالیت های اولیه خود خواهد شد. لازم به ذکر است که تسریع روند بهبود زخم ها، کاهش درد و ناراحتی را نیز به همراه دارد.  از این رو تسریع روند بهبود زخم ها جز برجسته ترین و مهم ترین مزایای وکیوم تراپی به حساب می آید. استفاده از روش وکیوم تراپی به دلایلی که در ادامه ذکر می شود؛ منجر به تسریع روند بهبود زخم ها خواهد شد.

–         وکیوم تراپی منجر به تخلیه مایعات اضافی از زخم می شود؛

–         کاهش تورم را نیز به همراه دارد؛

–         به دلیل پوشانندگی کامل و بهداشتی زخم باعث کاهش باکتری در اطراف زخم نیز می شود؛

–         به جمع شدن لبه های زخم یا به اصطلاح خشکی لبه ها کمک می کند؛

–         افزایش جریان خون به سمت زخم را به همراه دارد؛

–         رطوبت و گرما را در زخم حفظ می کند؛

–         در نهایت منجر به کاهش قرمزی یا همان التهاب زخم ها خواهد شد.

تسریع روند بهبود زخم با وکیوم تراپی به دلایلی که در بالا ذکر شد، اتفاق می افتد. به همین سبب اکثر پزشکان استفاده از این روش را جهت درمان انواع زخم های مزمن و حاد توصیه می کنند.

مزایای وکیوم تراپی در درمان زخم ها

کاهش سلولیت پوستی

مطالعات انجام شده نشان از کاهش سلولیت پوستی در بدن بانوان با استفاده از روش وکیوم تراپی دارد. به عبارتی استفاده از این روش منجر به افزایش جریان خون در پوست می شود. همچنین غنی سازی اکسیژن، ویتامین ها، مواد معدنی و آنزیم ها را نیز به همراه دارد.

وکیوم تراپی با دفع سموم منجر به از بین رفتن سلولیت در اطراف اندام ها می شود. لازم به ذکر است که وکیوم تراپی منجر به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست نیز خواهد شد. در وکیوم تراپی با دفع سموم و بهبود خاصیت ارتجاعی، پوست نیز نرم می شود. به همین دلیل کاهش سلولیت پوستی از دیگر مزایای وکیوم تراپی تلقی می شود.

کاهش وزن

یکی از مزایای وکیوم تراپی که شایان ذکر است؛ کاهش وزن محسوب می شود. در روش وکیوم تراپی به دلیل فشار اتمسفری کمی که وارد می شود؛ گردش خون افزایش پیدا می کند. این افزایش گردش خون منجر به انتقال چربی ها به عضلات در حال کار و فعالیت خواهد شد.

به عبارتی باعث افزایش متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن می شود. به همین سبب از وکیوم تراپی علاوه بر درمان زخم ها در مراکز درمانی به عنوان روش زیبایی در کلینیک های زیبایی نیز استفاده می شود. البته بهتر است بدانید که اغلب افرادی که زخم های مزمن و حاد دارند و از اضافه وزن نیز رنج می برند؛ استفاده از وکیوم تراپی علاوه بر درمان زخم ها منجر به کاهش وزن در این افراد نیز می شود.

بهبود روحیه مثبت بیمار

نکته قابل توجه در استفاده از روش های درمانی بهبود سلامتی روانی یا همان روحیه بیمار است. به همین دلیل بهبود روحیه مثبت بیمار نیز از مزایای وکیوم تراپی در درمان انواع زخم ها به حساب می آید. از این رو که روند بهبود زخم ها را نسبت به روش های دیگر نصف می کند. به طوری که این امر به تنهایی و بدون توجه به سایر مزایای وکیوم تراپی، باعث افزایش روحیه مثبت بیمار می شود.

مزایای وکیوم تراپی در درمان زخم ها

صاف شدن پوست

از دیگر مزایای وکیوم تراپی که علاوه بر درمان به عنوان زیبایی نیز تلقی می شود؛ صافی پوست به حساب می آید. به عبارتی، افرادی که از وکیوم تراپی در درمان زخم های خود استفاده می کنند؛ شاهد تغییرات قابل توجهی در سطح پوست خود هستند. از این جهت که خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد. بهتر است بدانید که این مورد از مزایای وکیوم تراپی را در مراکز زیبایی نیز استفاده می کنند.

نتیجه گیری

قریب به اکثر بیماران امروزه به دنبال راهکارهای جدید درمانی با جواب دهی بالا هستند. پیشرفت علم و تکنولوژی نیز روش های درمانی متنوع و مفیدی را در اختیار علم پزشکی قرار داده است. روش هایی که معایب آن ها در قالب مزایای بی شمار آن ها پوشانده می شوند.

وکیوم تراپی نیز از جمله روش های درمانی جهت درمان انواع زخم های مزمن و حاد محسوب می شود. استفاده از این روش مزایای قابل توجهی را نیز به همراه دارد. مزایای وکیوم تراپی، زیبایی افراد را هدف قرار می دهد. به عبارتی، با استفاده از این روش درمانی، علاوه بر درمان زخم ها، زیبایی ظاهری خود را نیز درمان کرده اید.

آگاهی نسبت به این موضوع خالی از لطف نیست که مزایای روش وکیوم تراپی منجر به استفاده از آن در کلینیک های زیبایی نیز شده است. به همین سبب توصیه می شود که قبل از استفاده از هر روش درمانی ابتدا مزایای آن را در نظر بگیرید.

مزایای وکیوم تراپی در درمان زخم ها

Source: www.hopkinsmedicine.org, www.embodiedhou.com

پارساطب
ارسال دیدگاه