چگونه تاول های شکستگی را درمان کنیم؟

چگونه تاول های شکستگی را درمان کنیم؟

تاول های شکستگی یک اتفاق نادر هستند که پس از شکستن استخوان اتفاق می افتد. همچنین پس از جراحی استخوان ممکن است این تاول ها ایجاد شوند. به طور کلی در حدود 2.9 درصد از کل شکستگی ها این تاول ها را با خود به همراه دارند.

مچ پا متداول ترین جایی است که  تاول شکستی در آن ایجاد می شود زیرا استخوان به سطح پوست نزدیک تر است و توسط چربی یا عضله زیادی احاطه نشده است.

به طور معمول تاول در حدود دو روز و نیم پس از آسیب دیدگی، مشخص و نمایان می شود. با این حال ممکن است از شش ساعت اول آسیب دیدگی تا سه هفته پس از شکستگی، بهبود این تاول ها به طول بیانجامد.

در این مقاله ما سعی داریم علائم و موارد درمانی این تاول ها را مورد بررسی قرار دهیم. همراه ما باشید.

چگونه تاول های شکستگی را درمان کنیم؟

تاول های شکستگی و علائم آن

این تاول ها در ناحیه آسیب شکستگی یا اطراف آن وجود دارند. به طور عمده تاول ها در زیر لایه بیرونی پوست تشکیل می شوند و به شکلی پر از مایع به نظر می رسند. این مایع به طور معمول دارای بافت سرم یا ژل مانند است.

خود تاول ها به طور معمول بدون درد هستند. اگرچه که ممکن است خود آسیب دیدگی بسیار دردناک باشد. به طور کلی پزشکان تاول های شکستگی را به دو نوع خونریزی دهنده و سروز تقسیم می کنند.

تاول های شکستگی سروز یا حاوی مایع شفاف، دارای مشخصات زیر هستند:

 • وجود مایع شفاف؛
 • پوست متشنج یا سفت در بالای تاول؛
 • جدا شدن جزئی اپیدرم و درم.

همچنین علائم تاول خونریزی دهنده به شرح زیر است:

 • خون یا مایعات قرمز رنگ؛
 • پوست شل در بالای تاول؛
 • جدا شدن کامل اپیدرم و درم.

تاول شکستگی خونریزی دهنده به طور معمول با آسیب دیدگی های شکستگی شدیدتر رخ می دهند. بعضی اوقات امکان این وجود دارد که به یک باره هر دو نوع تاول بر اثر شکستگی اتفاق بیفتد که این مورد نادر نیز بسیار شدید به نظر خواهد رسید.

چگونه تاول های شکستگی را درمان کنیم؟

علل وجود تاول های شکستگی چیست؟

هنگام شکستن استخوان، بدن به طور طبیعی ترکیبات التهابی از خود آزاد می کند که باعث تورم خواهد شد. تورم فشار بیشتری به رگ های خونی وارد می کند. در نتیجه پیوند طبیعی بین اپیدرم و درم جدا می شود.

این جدا شدگی بین خارجی ترین لایه پوست با نام اپیدرم و لایه زیر اپیدرم با نام درم، باعث می شود بین دو ناحیه، مایعات آزاد شده وارد شوند و ایجاد تاول کنند.

تاول های شکستگی گاهی اوقات ممکن است پس از جراحی انتخابی توسط فرد، در ناحیه پا یا مچ ایجاد شوند. البته که این جراحی ها در پاسخ به آسیب دیدگی انجام نمی شوند. در واقع شامل مواردی چون اصلاح انگشت چکشی یا برداشتن تاندون هستند. با این حال تاول در این مورد بسیار نادر است.

به دلیل تورم طبیعی که پس از جراحی یا شکستگی رخ می دهد، بالا بردن یا بالا نگه داشتن پا برای کاهش تورم و کمک به جلوگیری از تاول شکستگی بسیار مهم و موثر است.

گزینه های درمان تاول شکستگی

یکی از مهمترین نکات برای درمان این است که خودتان نباید سعی کنید که درمان تاول را انجام دهید یا سبب ایجاد مجدد و بیشتر شدن آن شوید.

در صورت مشاهده تاول شکستگی، لازم است به یک پزشک مراجعه کنید. به این منظور که پزشک بهترین روش درمان را پس از ارزیابی تاول ها در اختیار شما قرار دهد.

در ادامه انواعی از درمان برای تاول شکستگی بر اساس نوع تاول را ارائه خواهیم داد.

چگونه تاول های شکستگی را درمان کنیم؟

تاول های شکستگی با مایع شفاف

در معالجه شکستگی جدی پزشک ممکن است از یک تیغه کوچک برای ایجاد سوراخ در پایه تاول به منظور تخلیه مایع آن استفاده کند. از آنجا که تاول قادر است پوست شما را بپوشاند، محل تاول یک لایه محافظ تلقی می شود.

پس از تخلیه مایع، پزشک قادر است برای جلوگیری از عفونت، از پانسمان و پماد آنتی بیوتیک مخصوص استفاده کند.

تاول های شکستگی خونریزی دهنده

از آن جایی که قسمت بالای تاول شکستگی خونریزی دهنده، محکم نیست، تخلیه آن به آسانی اماکن پذیر نخواهد بود. به طور معمول پزشک قسمت های بالایی تاول را برای تخلیه مایعات در نظر می گیرد. سپس آن ها را به منظور بهبود با پماد و گاز مخصوص می پوشاند.

بعد از گذشت مدت زمانی پوست شما باید بهبود یابد و پوست جدیدی ایجاد کند. به طور معمول پوست جدید حدود یک الی دو هفته زمان برای تشکیل شدن مجدد صرف می کند. به عنوان یک قاعده کلی؛ بهبود تاول های خونریزی دهنده بیشتر از سایر تاول های شکستگی طول خواهد کشید.

برای کمک به جلوگیری از خطر ابتلا به عوارض حاصل از این تاول ها، لازم است ناحیه بانداژ را همیشه تمیز و خشک نگه دارید. برای این منظور کافی است دستور العمل های پزشک خود را انجام دهید.

لازم است بدانید به طور کلی سه روش عمده برای درمان تاول شکستگی منجر به آسیب دیدگی پوست وجود دارد:

 • آسپیراسیون تاول؛
 • از بین بردن تاول با استفاده از کرم مخصوص یا پوشش با پانسمان غیر چسبنده؛
 • دست نزدن به تاول و همچنین با گاز شل یا در معرض هوا پوشانیدن آن.

چگونه تاول های شکستگی را درمان کنیم؟

عوارض احتمالی تاول های شکستگی

نگران کننده ترین عوارض تاول شکستگی، عفونت و پارگی زخم است که در صورت بروز تاول پس از جراحی، اتفاق خواهد افتاد. زیرا تاول ها قادر هستند از ترمیم صحیح زخم جلوگیری کنند.

اگر تاول در نزدیکی برش جراحی باشد، در بیشتر مواقع ممکن است پزشک از تخلیه آن اجتناب کند.

تاول شکستگی همچنین امکان دارد که باعث ایجاد زخم در پوست شود. به خصوص هنگامی که تاول ها از خون پر شده باشند.

تاول شکستگی تا زمانی که ناحیه آن باز نشود، استریل است. در صورت باز شدن، باکتری ها قادر هستند به پوست حمله کنند و منجر به عفونت شوند. علائمی که مرتبط با عفونت پوستی حاصل از تاول هاست به شرح زیر است:

 • تورم ناحیه ای؛
 • سرخی؛
 • گرما و التهاب؛
 • خالی شدن چرک.

در آخر…

تاول های شکستگی که معمولا بر اثر شکسته شدن استخوان در ناحیه پا صورت می گیرند از اتفاقات نادر در زمینه های جراحی استخوان و دیگر جراحی های مربوط به حساب می آیند.

این تاول ها به دلیل نادر بودن، روش های خاص و پیچیده ای برای درمانشان وجود ندارد و به طور عمده از طریق بانداژ و استفاده از کرم های مخصوص قابل درمان هستند. البته که این درمان با توجه به نوع تاول متفاوت خواهد بود.

به طور معمول با گذشت زمان بهبود این تاول ها امکان پذیر است و البته که در صورت مشاهده علائم مربوط به این زائده، لازم است حتما به پزشک مراجعه کنید. شاید خود این تاول ها درد نداشته باشند اما بی توجهی به وجود آن ها امکان دارد عواقب شدید پوستی و عفونت را برای شما به وجود بیاورد.

لازم است مجدد یاد آوری شود، اگر برای شکستگی خود نیازی به جراحی ندارید، لااقل اجازه دهید تاول شما بهبود یابد. در صورت نیاز به جراحی ممکن است لازم باشد زمان بیشتری برای درمان تاول در نظر بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر ما در کنار شما هستیم.

Source: www.healthline.com

پارساطب
ارسال دیدگاه